SIKCA SORULAN SORULAR (SSS)

ALIŞ

Bitcoin'i neden çek ile alalım? Karmaşık değil mi?

Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için bit4coins blog post sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitupcard çekini hangi satış noktasından alabilirim?

Şimdilik Bitupcard çeklerini seçilmiş satış noktalarından alabilirsin. Bu adreslere ana sayfada „Satış Noktaları“ başlığı altında ulaşabilirsin.

Bitupcard çekini online nereden alabilirim?

Şu anda Bitupcard çekini sadece seçilmiş online satış noktasından alabilirsin .

Çekler nasıl gözüküyor?

Çekler, yazıcıdan çıkmış cep telefonu lira yükleme kartı-fişi şeklindedir.

Çeki iade edip paramı geriye alabilirmiyim?

Ne yazıkki diğer hediye çeklerinde olduğu gibi iade alamıyor ve para iade yapamıyoruz. Bitcoin'in varken neden para istiyorsun? :aboutus)

DÖNÜŞTÜRME

Hangi Bitcoin kuru esas alındı ve nasıl hesaplandı?

Bitcoin kuru için referans olarak aldığımız bitcoinaverage.com 'daki kura göre hesaplanır. Özellikle, bitcoinaverage.com Bitcoin kurunu EUR değeri olarak hesaplar. Bitcoin kuru şu anda: 1 Bitcoin = EURO kuru ve TL değerine dönüştürülür. Dönüştürmede kur farkından doğabilecek riskleri karşılamak için %6 kesinti yapıyoruz. Dönüştürme kuru dönüştürme esnasında gösterilecektir ve dönüştürme esnasında değiştirilmeyecektir. Örneğin bir yıl beklettiğiniz bir çekiniz dönüştürdüğünüz gün ve saatteki kurdan hesaplanacaktır.

Elimdeki Bitcoin çekini saklayıp daha iyi bir kurda mı dönüştüreyim yoksa hemen mi dönüştüreyim?

Biz hemen dönüştürmeni tavsiye ederiz. Kendiniz için alıyorsanız o gün dönüştürmeniz demek o günki Bitcoin kurunu garantiye almanız demektir. Bit4coin çekini hediye ediyorsanız hediye ettiğiniz kişiye hemen dönüştürmensini tavsiye etmenizi öneririz. Ki, hızlı bir şekilde Bitcoin eko sistemine dahil olsun. Aynı şekilde 2 yıllık geçerlilik süresini de tehlikeye atmamış olursunuz.

Bitupcard çeki ne zamana kadar geçerli?

bitupcard çeki satınalındığı tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir.